Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Önümüzdeki Günlerde » Sinemada Uzakdoğu Filmleri
Sefer Tası / The Lunchbox (2013)

Bölüm Yetkilileri: Editör, Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Ahıskalı

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 487
 Vizyon târihi: 25 Nisan 2014
İletiTarih: 15 Nisan 2014, 19:31
SEFER TASI

Dabba | The Luncbox

2013 | Dram - Romantik | 104' | İngilizce, Hintçe | 25 Nisan 2014

« Başka Sinema » demiş ki:
Hindistan'ın en kalabalık şehri ve yaklaşık 20 milyon nüfuslu Bombay'da her gün binlerce ev kadını öğle yemeği hazırlamakta ve bu yemekleri sefer taslarında, 120 yıldır geleneksel olarak devam eden mucizevi sayılabilecek bir sistemle kocalarına ulaştırmaktadırlar. Ancak bir gün kurye, bir sefer tasını yanlış adrese teslim eder. Film, dört milyonda bir ihtimalle yanlış adrese teslim edilen bu sefertası ile başlıyor. Orta halli ev hanımı Ila'nın özenle hazırladığı sefertasları emekliliğine az kalmış yalnız bir adam olan Saajan'a ulaşıyor. Hayalleri yok eden bu devasa şehirde ikisi de bir umut buluyor sefer taslarında.

Geçtiğimiz yıl ülkemizde Altın Koza Film Festivali, Filmekimi ve Antalya Film Festivali kapsamında gösterilen "Sefer Tası" bu kez Başka Sinema sâyesinde seyirciyle buluşuyor.

Hakkındaki yorumlar, eleştiriler hep olumlu yönde. Zâten konusu dahi insanı celbetmeye yetiyor. Festival üstüne cilâ gibi gelecek. whistling

Gösterilecek Salonlar

İstanbul (Kadıköy Moda, Beyoğlu Pera, Levent Metro City), Ankara (Büyülü Fener Kızılay), Bursa (Cinetech Korupark)

Kaynak: Başka Sinema

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
proxy1

Üye
İletiler: 217
İletiTarih: 15 Nisan 2014, 20:42
Bu yılın ilk aylarında yapılan film ve müzik ödül törenlerinde birkaç ödül almasıyla bu filmden haberim oldu.
Dört gözle torente düşmesini bekliyorum.

THEMİS

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 2437
İletiTarih: 15 Nisan 2014, 22:24
Filmin adı da çok manidar ilk defa duyuyorum . Ben de listeme aldım tanıtım için teşekkürler. flowers

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Seppuku

Editör
Editör
İletiler: 165
İletiTarih: 23 Nisan 2014, 09:10
Bu film ile birlikte Aşk Treni - Chennai Express'te vizyona giriyor.

Ahıskalı

Asya Ruhları
Asya Ruhları
İletiler: 487
İletiTarih: 10 Mayıs 2014, 13:44
Merakla bekleyenler, mâlûm ortamlarda arz-ı endam etmiş, bilginize... whistling

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Önümüzdeki Günlerde » Sinemada Uzakdoğu Filmleri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız