Forum Ana Sayfa » Genel Sohbet » Bir Fincan Kahve
"Ertuğrul 1890" TRT1 ekranlarında!

Bölüm Yetkilileri: Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Hades

Sarangni
Sarangni
İletiler: 8102
 Yayın Tarihi: Perşembe - 20.00 | TRT1~
İletiTarih: 06 Temmuz 2017, 12:48

Türkiye ve Japonya'nın dostluğunu pekiştiren iki olayı anlatan muhteşem bir film
'Ertuğrul 1890' bu akşam TRT1'de.

Kainan 1890 (2015) Ertuğrul 1890 Türkçe [1] İngilizce [1] Altyazı
Yönetmen:Mitsutoshi Tanaka
Vizyon Tarihi:05 Aralık 2015
IMDB Puanı:7.3 (0 Oy)
Tür:Tarihi
Süre:122 dk
Ülke:Japonya Türkiye
Film Dili:Japonca, Türkçe
Sarangni Puanı:
8.5 (15)
  • Currently 119.42/ 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

İzleyici:449,119 kişi
Masaaki UchinoKenan EceShiori KutsunaYui NatsukawaYukiyoshi Ozawa

Alıntı:
Film, iki ülkenin, Japonya-Türkiye, dostluğunu pekiştiren iki tarihi olayı anlatır. 1887 yılında Japon heyetinin İstanbul’u ziyaret etmesinin ardından Osmanlı firkateyni olan Ertuğrul Japonya’ya gider. Ertuğrul Japonya’dan geri dönmek için yola çıktığında ise kayalıklara çarpar ve 681 kişiyle sulara gömülür. Firkateynden yalnızca 69 kişi sağ kalır, yaralılar sahile ulaştığında Japon köylüler tarafından misafir edilirler. İlerleyen yıllarda Türk-Japon dostluğuna atfen kazanın yaşandığı bölgeye anıt dikilir. 1985 yılında İran-Irak savaşı esnasında ise; Saddam’ın emriyle Tahran havaalanının 24 saat içinde kapatılacağı duyurur. Bunun üzerine Japonya dışında bütün ülkeler uçaklarını göndererek kendi vatandaşlarını Tahran’dan çıkarır. Bu durumu öğrenen dönemin başbakanı Turgut Özal’ın talimatıyla, Tahran’dan tanınan sürenin bitimine yakın pilot Ali Özdemir’in yönettiği Türk uçağı Tahrandaki 215 Japon yolcuyu kurtarır.

http://www.trt1.com.tr/sinema/turk-sinemasi-ertugrul-1890

Bu akşam saat 20:00'de TRT1 ekranlarında olacakmış. Ben sinemada orijinalini izlemiştim. Harika bir filmdir, izlemeyenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film! İzlemenizi tavsiye ederim! hehey

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
 Film AdıDownloadDilFPSÇevirmenReleaseCD SayısıGönderen
Kainan 189044
29.97gokhangokmen_18GENEL1 CDHades
Kainan 18902
29.97FansubWiKi1 CDHades
DaMieN

Moderator
Moderator
İletiler: 908
İletiTarih: 06 Temmuz 2017, 17:09
Film elimde var ama fırsat bulamamıştım izlemeye. Bu akşam bakabilirim ben de. Teşekkürler haber için...

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Genel Sohbet » Bir Fincan Kahve
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız