Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Güney Kore Sineması
My Little Bride (2003) -Skr- / Benim Küçük Gelinim

Bölüm Yetkilileri: Editör, Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 27 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
sermiyan

Sarangni
Sarangni
İletiler: 3333
 İletiTarih: 23 Kasım 2007, 04:39

My Little Bride (2004) Benim Küçük Gelinim Türkçe [4] İngilizce [3] Altyazı
Yönetmen:Ho-joon Kim
Vizyon Tarihi:02 Nisan 2004
IMDB Puanı:7.3 (0 Oy)
Tür:Komedi | Romantik | Dram
Süre:115 dk
Ülke:Güney Kore
Film Dili:Korece, İngilizce
Sarangni Puanı:
8.0 (206)
  • Currently 112.14/ 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

İzleyici:3,149,500 kişi
Rae-won KimGeun-yeong MunSun-yeong AhnBo-kyeong KimIn-mun Kim

Kaç kez izledim bu filmi hatırlamıyorum.Bi çok kez diye bir cevabı vardır elbet.Bu kez bu yazıyı yazmak için izledim yahut izlemek için yazıyı bahane ettim.Çok sevdiğimiz sanatsal etkinliklere has bir özelliktir bu, ilk önce bir tesadüf yaklaştırır sizi ona.Örneğin yapayalnız yürüdüğünüz o şehrin o mecburiyet caddesindeki Müzik Marketin önünden geçerken tesadüfen duyduğunuz bir şarkıyı dilinizden düşürmemeniz gibi, mp3 çaların kulaklığının birini sevdiğiniz insanlara tek tek dolaştırmak gibi...
Her başkasına dinletmek istediğinizde yeniden dinleme şansının yakalanması.
Beğendiğiniz filmi evinize gelen misafire zorla izlettirme hissi ve izlerken yeniden kapılmak heyecana.Her bir karesini anlatmak uzun uzun sanki oda defalarca izlemiş varsayarak kendi heyecanında onun seyir zevkine maydonoz olmak.Çok sevmek filmi yeniden yine izlemek, yine yine izlemek ve yine izleme hissi.Karşı konulmaz çocukca heyecanlar ile...
İlk ne zaman izlemiştim.Bi şarkı hatırladır zamanı...
"Alıcı kuşlar gibi başımın üstünde dönüp durmayın.
Kol kola girip yalnızlığımı vurmayın yüzüme kar taneleri
"

Evet, hatırladım kıştı.
"Ah özledim hemde çok özledim ezberledim beklemeyi
Özledim hemde çok özledim ezberledim beklemeyi
Yollar benim umudumdur yoları kapatmayın
Yağmayın yollarıma durun kar taneleri
"
Bazen bir an için düşünürüm.Nolurdu acaba bu filmler Türkiyede'de vizyona girseydi.Misal yeni tanıştığınız bir kıza hadi seninle bir Uzakdoğu filmi izleyelim dediğinizde.Vurdulu, kırdılı karate filmlerinden hoşlanan bir erkek olduğunuzu düşünüp arkasına bakmadan kaçmayımı planlardı acaba.Bir şaşkınlık yaşardı ama sokağın ortasında, kimbilir kar yağıyor olurdu belkide renkli beresinden omuzlarına.Fikre pişman dalardık belkide içeri, kafesinde bir sıcak kahve gelde soğuktan kızarmış burnuna gülme.

My Little Bride / Benim Küçük Gelinim

Manevi büyükbabasının hastalandığı haberiyle yurtdışındaki eğitimini bırakıp apartopar Kore'ye dönen Sangmin'i (Rae-won Kim) havaalanında karşılamaya beraber büyüdükleri, ondan yaşça çok küçük olan lise öğrencisi Boeun (Geun-yeong Mun) gelir.Çocukluğundan beridir şımarık, çapkın ve sapık özelliklerini üzerinde taşıyan Sangmin dönüş yolculuğundaki uçakta ve havaalanında bile bu huyundan vazgeçmez. Sangmin ve Boeun eve vardıklarında, büyükbabanın hasatalığından daha büyük bir şokla karşılaşacaklardır.
Boeun'un büyükbabası Sangmin'in ninesine karşı hislerine rağmen, eski bir dostu ve de silah arkadaşı olan Sangmin'in büyükbabası ile çocuklarını evlendirmek üzere bir antlaşma yapmıştır fakat her ikisininde erkek evladı olduğu için anlaşma bir sonraki nesil için, yani torunları için geçerli olmuştur.Sangmin'in büyükbabasına verdiği sözü tutabilmek ve öldükten sonra onun yüzüne bakabilmek için ne olursa olsun Sangmin ve Boeun'nun evlenmesini sağlıcak.Bu uğurda her türlü hileye başvurmaktan çekinmeyecektir.

Boeun'nun annesi küçük yaştaki kızının bu şekilde evlenmesine razı değilsede geleneksel ailede kocalarının babalarına karşı çıkamayacağını bildiğinden, gönülsüz evliliğe razı olacaktır.Sangmin için gece hayatı, özgür yaşam ve sınırsız kadın hayalinden vazgeçmek anlamına gelecek olan bu evlilik kesinlikle kabul edilemezdir.Boeun ise okuluna devam etmek, kendi yaşıtları olan insanlarla ilişki kurmak için ve küçüklüğünden beridir tanıdığı Sangmin'nin güvenilmezliğinden dolayı bu evliliği kesinlikle istemesde büyükbabaları onlardan daha zeki ve kurt olduğu için kendilerini evlenmiş bulurlar.
Ev içerisinde evcili oynayan bu çift dışarıda birbirlerinden bağımsız hareket edeceklerdir.Tabi birbirlerine alışana kadar....

Film içerisinde anlatılacak o kadar güzel varki, izlerken keyfe keyif katmamak içten değil.Fakat Boeun (Geun-yeong Mun) Sangmin'in kafasına kalem batırdığı sahnede her seferinde gülmekten yerlere yatıyorum.Birde balayı yolculuğunda yeni evli bir başka çift varki evlere şenlik uçakta, takside ve otelde hasta ediyolar adamı.

Sırta taşınan bir kız, karaoke barda şarkı söylemek, askerlik hikayeleri en yalın haliyle tam bir kore filmi ve doyulmaz eğlencesiyle, neşeli vakitler geçirmenizi sağlıyacak keyifli bir film.Benim başucu romantik komedi filmim.Herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum.
Filmin yönetmeni Ho-joon Kim bu film dışında Jeni, Juno filmindede kameranın başına geçmiş.Anlaşılan o ki küçük yaşlardaki kızların almak zorunda kalabileceği sorumlulukları eğlenceli bir dilde anlatma yolunda kararlı gözüküyor.
Filmin başrol oyuncularından Rae-won Kim, Kore'nin genç nesil sevdiğim oyuncularından hani "kumaşı iyi" denirya benim için öyle birisi.Çok fazla filmde oynamamış olması talihsizlik fakat ...ing'i mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Kore'nin küçük kızı lakaplı Geun-yeong Mun'u tanımayanınız varmı bilmiyorum ama beni tanıyanlar Geun-yeong Mun'u tanıyolar kimbilir kaç kere söylemişimdir onlara "ya bu kızın şaşı şaşkın bakışlarını çok seviyorum." diye.Gerçekten yüz mimikleri konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahip olan Geun-yeong Mun bu filmde yüz minikleri açısından çokda cömert olduğunu söyleyebilirim.Onu izlemeye doyamıyorsunuz.Bazen güzellik kavramının yeniden sorgulanmasını sağlan kadınlar var vardır.Yani illaki uzun boy, ince yapı fettan duruşdan ibaret olamıyacağını anlatan kadınlar Geun-yeong Mun onlardan biri öyle bişey ki ele avuca sığmıyo, insan bakışlarının şaşı olmasını tercih etmezken ondaki şaşı bakışlar olmasa tüm sihrinin gideceğini düşünüyor gizliden.Geun-yeong Mun'un oynadığı son filmi Love Me Not/ Beni Sevme bende mütiş hayal kırıklığı yaratmıştı.Şöyle bi düşünmenizi isterim bu hanım kızımızın en iyi silahı gözlerindeki sevimlilik, o sıcaklık, o şaşılık ama sen tutuyosun Love Me Not filminde kızı kör yapıyodum.Eee yuh yani, kötürüm yapsan neyse, sağır yap, dilsiz yap ama kör yapma
A Tale of Two Sisters filminde kızkardeşlerden küçüğü olarak rol alışı onun kariyerini bambaşka bir noktaya taşısada My Little Bride / Benim Küçük Gelinim'in üzerine tanımam.

Bir tabak soslu makarnaya deliriyor.Kimbap ve yakışıklı yıldızları seviyor...çekici beysbol oyuncularından hoşlanıyor.Her gün, sınavlar ve üniversite başvurusu için stres yaşıyor. //Benim Küçük Gelinim//

Bu mütiş filmi defalarca izleme şansı verdiği için, Güney Kore Sinemasının ona müteşekkir olması gerektiği chuju ustama binlerce teşekkürler. flowers

En son sermiyan tarafından 05 Aralık 2008, 23:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
 Film AdıDownloadDilFPSÇevirmenReleaseCD SayısıGönderen
My Little Bride532
23.976chujuJJH1 CDsermiyan
My Little Bride206
23.976chujuMoNG2 CDsermiyan
My Little Bride301
23.976chujuECHiZEN1 CDashram
My Little Bride187
23.976chujuCHD1 CDßienvenido
My Little Bride36
23.976DVDRipMoNG2 CDsermiyan
My Little Bride43
23.976DVDRipWAF2 CDsermiyan
My Little Bride29
23.976DVDRipPokeFlute | CHD1 CDashram
bequm

Yeni Üye
İletiler: 5
İletiTarih: 19 Ocak 2008, 00:30
bu ilk mesajım olucak =)) site gerçekten çok harika olmuş ve ben daha yeni yeni güney kore sinemasına alışıyorum.. sizin burdaki tavsiyelerinizle filmleri daha büyük bir keyifle izliyorum. bu yüzden 1teşekkür borçluyum..

My little bride' ı daha yeni izledim.. çok güzel bir film ve tekrar tekrar sıkılmadan izlenebilir kesinlikle =)) ayrıca Geun-Yeong Mun çok güzel 1rol çıkarmış..
filmde geçen en güzel cümleleriden birisi Sermiyan' ın da yazdığı gibi:

"Bir tabak soslu makarnaya deliriyor.. Kimbap ve yakışıklı yıldızları seviyor.. Çekici beysbol oyuncularından hoşlanıyor.. Her gün, sınavlar ve üniversite başvurusu için stres yaşıyor..."

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
berre

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 2022
İletiTarih: 20 Ocak 2008, 03:32
merak ettiklerim ve ttnet bi kıyak daha indireceklerim sırasında başta hehey

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
angee

Çırak Çevirmen
Çırak Çevirmen
İletiler: 453
İletiTarih: 23 Ocak 2008, 16:24
Filmi izleyeli çok oldu ancak izlerken baya eğlendiğimi hatırlıyorum. Bünyeye ilaç gibi gelir, mutlaka izleyin gözlüklü

Dvd Arşivim

sanikosan

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1632
İletiTarih: 24 Ocak 2008, 19:49
Kore filmlerini eski Türk filmlerine (Yeşilçam mı desem Smile) çok benzetiyorum, bunun konusu da gördüğüm kadarıyla öyle. ama işleyiş tarzları o kadar güzel ki, o eski filmlerden bıkarken bunlardan etkilenmemek elde değil wub

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
feraza

Üye
İletiler: 21
İletiTarih: 26 Ocak 2008, 23:09
Konu oldukça klasik sanikosanın dediği gibi tam bir yeşilçam senaryosu. Güzel işlenmiş. Benim kanaatim ortanın biraz üstü. Ama ben tekrar seyredilesi filmler sınıfına almıyorum.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
xstar

Yeni Üye
İletiler: 19
İletiTarih: 17 Temmuz 2008, 15:09
Cevap veren arkadaşlar söyleyecek bişi bırakmamışlar. kaç defa izlediğimi bilmiyorum. gerçekten her seferinde hiç sıkılmadan izledim. final sahnesinde her defasında aynı duyguları yaşatıyor bana. bu güney koreliler bu işi gerçekten iyi biliyor.

mamafif

Yeni Üye
İletiler: 14
İletiTarih: 26 Ağustos 2008, 00:48
Şu filmi izleyeyim söz o zaman yorum yapacağım.Çok merak ediyorum bu filmi.

ofori

Yeni Üye
İletiler: 11
İletiTarih: 27 Ağustos 2008, 15:32
Bu filmi çok merak ediyorum, hele tanıtımı okuduktan sonra iyice yerimde duramaz oldum..Çok eğlenceli bir şeye benziyor ve resimlerde bunu destekler nitelikte..İndiriyorum, bakalım nelerle karşılaşacağım..Ama yorumlarınız beni çok güzel bir film bekliyor hissine götürdü bile..

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
zhao wei delisi

Üye
İletiler: 165
İletiTarih: 30 Ağustos 2008, 19:32
güzel bir filme benziyor ben torrentini buldum ama %90 larda hata verdi yuklemedi maalesef umarım en kısa zamanda izlerim

pagan_chris

Üye
İletiler: 27
İletiTarih: 31 Ağustos 2008, 13:59
« sanikosan » demiş ki:
Kore filmlerini eski Türk filmlerine (Yeşilçam mı desem Smile) çok benzetiyorum, bunun konusu da gördüğüm kadarıyla öyle. ama işleyiş tarzları o kadar güzel ki, o eski filmlerden bıkarken bunlardan etkilenmemek elde değil wub

kore ve yeşilçam birbirine baya benziyor

mamafif

Yeni Üye
İletiler: 14
İletiTarih: 31 Ağustos 2008, 17:56
Klasik kore komedi filmlerini bilirsiz ilk başta güldürür sonu duygusallıkla film noktalanır,
bu filmi birden fazla izliyeceğiniz kesin.Ayrıca filmi izlememe kadar verdiren açıklamayı da
unutmamak lazım, sermiyan teşekkürler ...
Geun-yeong Mun'un bu filmde hayranı oldum çıktım A Tale of Two Sisters filminde kendisini
fark edememesemde bu filmi nerdeyse izlettiren kendisi.Rae-won Kim ...ing de izleme fırsatım
oldu oldukça başarılı buldum kendisini.Son olarak kesinlikle ve kesinlikle izleyin
arkadaşlar.

sangmin

Yeni Üye
İletiler: 1
İletiTarih: 03 Eylül 2008, 13:07
Güney kore sinemasından ilk izldeğim filmdir..Benim için yeri bir başkadır bu filmin...Çok güzel bir film..

baharanta

Üye
İletiler: 27
İletiTarih: 05 Aralık 2008, 23:32
uzun zamandır izlemek istediğim ama yeni izleyebildiğim bu film gerçekten tekrar tekrar izleyebileceğim bir yapım. konusu itibariyle gözlerinizi kapattığınızda türk oyuncular eşliğinde hayal edebileceğiniz bir film havası versede asla koreliler kadar iyi kotarılamazdı. mutlaka izleyin yüzünüzde uzun süre gülümseme bırakacak bir film.

malinalde

Üye
İletiler: 34
İletiTarih: 06 Aralık 2008, 15:05
bu filmi izlememiştim sermiyan'ın yorumu o kadar güzeldi ki mutlaka izlemem lazım dedim ve izledim yorumunda çok haklıymış o yorumun üstüne de başka bişey söylemiyeyim Smile

ebru0211

Çırak Çevirmen
Çırak Çevirmen
İletiler: 183
İletiTarih: 14 Aralık 2008, 18:06
Filmi daha yeni bugün izleyebildim sermiyan'ın yorumlarını görünce izlemek gerek dedim gerçektende çok güzeldi. Baya güldürdü bizi.Geun-yeong Mun oyunculuğuyla filme ayrı bir hava katmış bence.İkinci defa izlermiyim bilmiyorum ama sevdiğim filmler arasına aldım. Smile

Deepblue

Üye
İletiler: 80
İletiTarih: 20 Aralık 2008, 00:35
sermiyan ın yorumunu gördükten sonra filmi izlememek için kendinizi zincire vurmalısınız Smile

listeye aldım pazar günü izleyeceğim kesinlikle (neden pazar derseniz pazar günü işten biraz erken çıkıyorum ve bulduğum her fırsatta mutlaka bir uzakdoğu yapımı film izliyorum)

konuyu hazırlayan emeği geçen ve yorumunu eksik etmeyip konuya renk katan herkese sonsuz teşekkürler.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mavi Tuna

Co. Admin
Co. Admin
İletiler: 4386
İletiTarih: 20 Aralık 2008, 02:01
İzleyeli epey zaman oldu çok keyif alarak izlediğim bir filmdi Smile

mako_chan

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 687
İletiTarih: 03 Mart 2009, 12:20
İndirdim bakalım nasıl bir film

maimai

Üye
İletiler: 53
İletiTarih: 11 Nisan 2009, 18:46
İzlerken sürekli dakikaya baktım, filmin bitmesini hiç istemedim 4 saat de olsa izlerdim yani. Son derece güzel bir filmdi. Bir süre sonra tekrar izleyeceğim. sırıtma

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 27 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Güney Kore Sineması
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız