Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Yan yana resim ekleme :)

Bölüm Yetkilileri: Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
jcapulet

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiler: 407
 İletiTarih: 14 Mart 2010, 01:49
Bu soruyu aylar önce bir yerde sorduğumda, bir grafiker çıkıp "Birkaç yıl eğitim alman lazım" demişti Smile
Yani alt tarafı, aynı boyuta getirdiğim birkaç fotoyu, -onlarca da olabilir Smile- yan yana ekleyip kendimce bir arka plan hazırlamak istemiştim. Hani burada, forumda bile yapabildiğimiz bir şey. Kimi paintte bile yapabilirsin diyor, kimi boşuna uğraşma diyor. İlk başta twittera arka plan hazırlama hevesiyle başlamıştı ama artık hırs yaptım Smile

Yardım edebilecek biri çıkarsa çok sevinirim.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mitra

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 836
İletiTarih: 14 Mart 2010, 02:04
@jcapulet bilgisayarında photoshop yüklüyse hatırladığım kadarıyla bu şekilde yapman gerekiyor.
Yüklemek istediğin resimleri programda aç. Resimleri açtıktan sonrada boş bir çalışma alanı açman gerekiyor. Açtığın boş çalışma sayfasını yanyana getirmek istediğin resimlere göre ayarla. Daha sonra yanyana getirmek istediğin resimleri T ve sol tuşa basılı tutarak açtığın çalışma sayfasına taşı. Sonrada farklı kaydet seçip jpg formatında kaydetmelisin. ctrl+T ile boyut ayarı yapabiliyorsun.
photoshop yoksa eğer bilgisayarında, Photoscape diye bir program var. küçük bir program ama istediğin tarzda kolaj yapabilirsin.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
mutlums

Üye
İletiler: 196
İletiTarih: 14 Mart 2010, 02:24
adobe photoshop u bilgisayarına yükle, tahmin ettiğinden daha kolay bir şey istediğini göreceksin..

kısaca istediğin tüm fotoları photoshop da aç, sonra tek tek onları layer yap,sonra istediğin boyutda bir çalışma layer aç,sonra fotoları oraya sürükle bırak sonra fotoların üzerine gel CTRL+T yap ve istediğin boyutlara getir ve işin bitince file/save As yap kaydet.. bukadar basit...

fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiler: 4451
İletiTarih: 14 Mart 2010, 02:39
photoshop gibi çok kapsamlı programlara gerek yok... bedava olan Irfan View ile de yapabilirsiniz...

al işte yaptım hehey

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Janoomma

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1463
İletiTarih: 14 Mart 2010, 02:53
Bu isteğin için Picasa da yeterli olur jcapulet. Smile

En son Janoomma tarafından 14 Mart 2010, 03:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
jcapulet

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiTarih: 14 Mart 2010, 02:59
Mitra, mutlums, teşekkürler. Photoshop'u görünce kendimi çok "geri" hissettiğimden silmiştim Smile Bir gün yüklemem gerekeceğini biliyordum ama... Yükledikten sonra kendimi tekrar bu başlıkta bulacağım galiba. İlk seferde başaracağımı hiç sanmıyorum Smile

fjallraven, bunlar yan yana yapışabiliyor mu? sırıtma

Ben anlatamamış olabilirim. Birbirine yapışık olsun istiyorum. Şöyle:

Smile Smile

Janoomma

Çevirmen
Çevirmen
İletiler: 1463
İletiTarih: 14 Mart 2010, 03:04
Bu istediğini Picasa tam olarak yapıyor jcapulet. Üstelik resimleri boyutlarına göre kendi ayarlayıp yerleştiriyor. Sen sadece resimleri seöiyorsun.

fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiTarih: 14 Mart 2010, 03:05
ben contact sheet türü bir şeyden bahsediyorsun sandım Smile
benim yaptığım, eldeki tek tek karelerin küçük görünümlerini bir tabla üzerinde toplamak işlemi...

senin dediğin picasa ile yapılır...

dur deneyeyim bi Smile

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
jcapulet

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiTarih: 14 Mart 2010, 03:16
Photoshop'a gerek kalmadan olacak mı? hehey hehey picasa'yı bulmam lazım Smile

fjallraven

Sarangni
Sarangni
İletiTarih: 14 Mart 2010, 03:26
al pikasayla yaptım hehey

jcapulet

Çekik Gözler
Çekik Gözler
İletiTarih: 14 Mart 2010, 04:06

hehey hehey Özel olmayan ne bulduysam attım Smile Keşke biraz daha seçici davransaymışım Ama önemli olan tam istediğimi bulmuş olmam! Böyle mozaik olmasını istiyordum ama düzünü bile anlatamazken hiç denemiyeyim demiştim Smile Dosya boyutu burada sorun olur mu bilmiyorum...

Başta Janoomma olmak üzere hepinize teşekkürler. Özgün çalışmaları için fjallraven'a ayrıca teşekkür Smile oleyo

Bunun için kursa gitmemi isteyenlere de buradan sevgilerimi yolluyorum ph34r Smile

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Sarangni.Org » Bildiri ve Yardım Defteri
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız