Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Güney Kore Sineması
No Mercy - Merhamet Yok (2010)

Bölüm Yetkilileri: Editör, Moderator
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Mavi Tuna

Co. Admin
Co. Admin
İletiler: 4386
 İletiTarih: 19 Ağustos 2010, 11:26
No Mercy - Merhamet Yok (2010)

No Mercy (2010) Merhamet Yok Türkçe [2] İngilizce [1] Altyazı
Yönetmen:Kim Hyeong-Joon
Vizyon Tarihi:07 Ocak 2010
IMDB Puanı:7.3 (0 Oy)
Tür:Suç | Gerilim
Süre:125 dk
Ülke:Güney Kore
Film Dili:Korece
Sarangni Puanı:
8.5 (92)
  • Currently 118.86/ 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

İzleyici:1,136,346 kişi
Kyung-gu SolSeung-beom RyuHye-jin HanJi-ru SungKyeong-eup Nam

Alıntı:
Adli tıp uzmanı Kang (Seol Kyeong-gu) parçalara ayrılmış cinayet kurbanı bir kadın cesedini incelemek üzere görevlendirilir. Dedektif Min (Han Hye-jin) başlıca şüpheli olarak fanatik çevre gönüllüsü Lee Sung-ho'yu (Ryoo Seung-beom) gösterir. Ne zaman ki Kang'ın kızı kaçırılır, cinayet davasıyla ilgili ipuçlarını elinde tutan Lee ve Kang arasında hileli bir oyun başlar.

2010 yılının sağlam Kore yapımlardan. İzlerken her an ne olacak nasıl bir sona bağlanacak diye merak ediyorsunuz. İntikam hissinin insana neler yaptırabileceğini iyi anlatmışlar. İki karekter arasında kıyasıya bir mücadele var. Min-ho kızını kurtarmak için her şeyi göze alıyor bu yeterli olacak mı diye sonuna kadar bekliyorsunuz. Final kısmı ise çok çarpıcı. İzlediğim en iyi final kısımlarından bir tanesi.

İntikam üçlemesinden uzun bir süre sonra Kore sinemasından intikam temalı kendinden çokca bahsettirecek bir yapım.

Senaryosu, temposu, oyunculukları, kurgusu ve finali ile fazlasıyla tatmin edici. Kyung-gu Sol gibi yetenekli birininin oyunculuğunu izlemekte ayrı bir zevk. Oynadığı her filmi neredeyse tek başına götürebilecek yetenekte.

Filmden çok daha fazla bahsetmeyeyim mutlaka izleyin derim.

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
 Film AdıDownloadDilFPSÇevirmenReleaseCD SayısıGönderen
No Mercy247
23.976nano & freelastViSiON1 CD3m1r
No Mercy310
23.976nano & freelastCOLONiZE2 CD3m1r
No Mercy65
23.976DVDRipCOLONiZE2 CDsermiyan
pi

Editör
Editör
İletiler: 2487
İletiTarih: 24 Aralık 2010, 15:02
Pi filmi görür, isme vurulur, afişe takılır, konuyu okur;

- Hehh tamam buyrun işte yine intikam çanları çalıyor. Oyuncular da tamam, eminim sağlam bir film bizi bekliyor. Ama ben bıktım bu adamların intikamlarından, ala ala bitmedi bu intikamlar. Eminim yeni nesil bütün işlerini doğru düzgün yapıyordur ilerde intikam çemberine dahil olmamak için oleyo
Neyse "No Mercy" sen bekle bir köşede, döncem ben sana oleyo

...

Pi filmi izlemeye karar verir;

- Heyy "No Mercy" gel bakalım sen buraya, bugün zaten yeterince kötü bir gün geçirdim birde sen iyice ger beni, çivi çiviyi söker nede olsa oleyo

...

Pi filmi bitirir;

- İnanmıyorum ya adama bak ! Abi bunlar aşmış, tamamdır yani olmuş bunlar olmuş oleyo
Aman benimki de dert mi canım hehey

...

Filme gelecek olursak, gerek sunduğu görsellik gerek başarılı oyunculuk gerek sağlam senaryosu ile gayet sürükleyici ve etkileyici.

Bana biri bu filmi anlat dese, filmi anlatmaya ne yürek dayanır ne de kelimeler buna imkan verir deyip direk ona filmi verir buyur izle de gör derim.

Bu tarz filmleri sevenler kesinlikle kaçırmasın, mutlaka izleyin. Çok iyi

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
supradin

Üye
İletiler: 33
İletiTarih: 09 Ağustos 2011, 16:12
filmin giriş sahnesi filmin ilginçliğini ve kalitesini hemen ortaya koyuyor . hayatımda izlediğim en iyi 3 intikam filminden biri desem yanlış olmaz her halde . hele son sahnede öyle ekrana boş boş baka kalıyosunuz...
yapanın yönetenin oynayanın eline emeğine sağlık ...
10 üzerinden 10 luk bir film..

sevcey

Yeni Üye
İletiler: 11
İletiTarih: 14 Ağustos 2012, 14:26
adamlar ne film yapıyor bee..
kore filmlerinden sonra.. amerikan mış.. italyan mış.. vs.. itici geliyor artık bana..

10/10
müthiş bir intikam filmi..
tarzım olmayan bir filmi ben izlediysem.. bayıldıysam..
herkes sever..

İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
 Forum Ana Sayfa » Asya Sineması » Güney Kore Sineması
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız